Regały magazynowe – korzyści z wykorzystania w magazynie

Regały magazynowe są w stanie unieść dużą wagę ładunków, a maksymalne obciążenie każdego poziomu regału magazynowego może wynosić nawet kilka ton. Jest to najszerzej stosowany system przechowywania ładunków typu paletowego, o dużej wszechstronności. Jego struktura jest to, że półki są podzielone na kilka rzędów wzdłuż kierunku szerokości magazynu, a pas jest pozostawiony między nimi do przejścia układania żurawia, wózek widłowy lub inne maszyny obsługi. Regały magazynowe składają się z półek, które są podzielone na kilka kolumn wzdłuż kierunku podłużnego magazynu i kilka warstw w kierunku pionowym, tworząc w ten sposób dużą liczbę miejsc do przechowywania palet do przechowywania towarów. Półka regałów magazynowych wykonana jest z wysokiej jakości blachy stalowej, a powierzchnia jest traktowana natryskiem elektrostatycznym, który jest antykorozyjny / odporny na rdzę / solidny i piękny.

Cechy i korzyści z regałów magazynowych

Cechy regałów magazynowych: każda paleta może być przechowywana lub przenoszona niezależnie. Stalowe półki magazynowe sprawiają, że proces załadunku i rozładunku towarów jest łatwiejszy i szybszy. Może dostosować się do różnych rodzajów towarów, dostosować wysokość belki zgodnie z wymaganiami wielkości towarów i jak najlepiej wykorzystać górną przestrzeń magazynu. Urządzenia wspomagające są najprostsze, najniższe koszty, a instalacja i usuwanie są niezwykle wygodne. Jego różne specyfikacje i konstrukcja nośna mogą spełniać wymagania użytkowe fabryk, magazynów, linii montażowych i supermarketów magazynowych. Kiedy potrzebujesz półki do regałów magazynowych z obciążeniem 100-150 kg na warstwę, ten rodzaj półki jest idealnym wyborem i może być również używany jako platforma, więc lekka półka nadaje się do przechowywania fabryki lekkich towarów masowych i supermarketu magazynowego. Wtyczka w montażu, łatwy do zainstalowania i demontażu regałów, szeroko stosowany.

Rzeczy, których należy unikać podczas planowania przestrzeni regałów magazynowych

Możesz czuć się tak, jakbyś miał całą przestrzeń na świecie, ale rzeczywistość jest taka, że istnieją pewne fizyczne ograniczenia. Kilka rzeczy, których musisz unikać podczas planowania przestrzeni to:

  • Rozmieszczanie regałów w krótkich seriach. Zamiast tego, zorganizować je być tak długo, jak to możliwe, aby uzyskać jak najwięcej z magazynu.
  • Rozmieszczanie systemów regałów paletowych wzdłuż ścian. Tworzy to otwartą przestrzeń, ale ogranicza efektywność składowania.
  • Tworzenie systemów magazynowych w kształcie litery „L” – ponieważ są one zbyt trudne do poruszania się i mogą być jeszcze trudniejsze, jeśli wózek widłowy musi uzyskać dostęp do palet w ich obrębie.

Jak zmaksymalizować pojemność składowania systemów regałów paletowych?

Ustawienie pionowych jednostek magazynowych do przechowywania zapasów jest często najlepszym sposobem wykorzystania powierzchni magazynowej. Zanim całkowicie przeniesiesz swój magazyn lub przejdziesz do planowania nowego centrum dystrybucyjnego, zastanów się nad budową. Może to pomóc uniknąć kosztów rozbudowy i zwiększyć wydajność procesu kompletacji regałów magazynowych. Przechowuj mniejsze przedmioty w zasięgu wzroku, a większe przedmioty zabezpiecz przed uszkodzeniem, a wszystko to przy pełnym wykorzystaniu przestrzeni, którą już dysponujesz.

Usprawnienia łańcucha dostaw w magazynie z regałami magazynowymi

Wydajność magazynu zaczyna się od momentu, gdy przychodzące zamówienia trafiają do doku odbiorczego. Zacznij od jasnych ustaleń ze swoimi dostawcami. Ustal zasady określające czas dostawy, jakość produktów, ich pakowanie i etykietowanie itp. Zmniejszając ryzyko błędów od samego początku, możesz natychmiast rozpocząć organizowanie produktów od momentu ich przybycia.

Niezależnie od tego, czy Twoją uwagę przyciąga technologia głosowa, najnowocześniejszy system zarządzania magazynem (WMS) czy technologia Internetu rzeczy IoT, systemy cyfrowe mogą poprawić metody kompletacji i ogólną wydajność. Postępy w technologii mobilnej mogą również pomóc wyeliminować błędy, a czytniki kodów kreskowych i identyfikacji radiowej (RFID) mogą znacznie poprawić dokładność inwentaryzacji.

Regały magazynowe – zastosowanie

Regały paletowe to ekonomiczne rozwiązanie do przechowywania towarów na paletach. Składające się z oddzielnych ram i belek, które są dostępne w ogromnej gamie rozmiarów i zabezpieczone bolcami blokującymi, regały paletowe można łatwo skonfigurować do własnych potrzeb, niezależnie od tego, czy kierują się one rozmiarem palety czy typem wózka widłowego. Ogromne zapasy magazynowe regałów paletowych oznacza, że możemy zaoferować szybką dostawę na wszystkich zamówień regałów paletowych.

Regały paletowe do magazynów i regały paletowe do fabryk to zasadniczo ten sam produkt, ale może być dostosowany do dostępnej przestrzeni i operacji odbywających się wokół niego. Zapewniamy, że ich regały paletowe są produkowane zgodnie z normami FEM – rygorystyczną metodą testowania do użytku przemysłowego, aby zapewnić, że są bezpieczne dla wszystkich potrzeb przemysłowych.

Nie tylko dostarczamy ramy i belki jako oddzielne komponenty, tak aby mogli Państwo efektywnie zbudować własną zatokę, ale również jako zestawy dla osób mniej doświadczonych w kupowaniu regałów. Po prostu wybierz liczbę palet, które chcesz przechowywać, a my zajmiemy się resztą, dostarczając Ci ramy, belki, klipsy i wszystkie inne komponenty wymagane do bezpiecznego systemu składowania.